Литвиненко Юлія Олексіївна – Старший викладач кафедри фундаментальної і прикладної геології факультету геології, географії, рекреації і туризму Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Народилася в 1976 році в м. Харкові.

В 1998 році закінчила геолого-географічний факультет Харківського національного університету за спеціальністю «геологічна зйомка, пошуки та розвідка родовищ твердих корисних копалин, нафти та газу».

З 1998 по 2002 роки працювала в Партизанській пошуково-розвідувальній партії в п. Мотигіно Красноярського краю (Росія). Брала участь в пошуках і розвідці родовищ золота. Виконувала такі роботи:

Польові – пошукові маршрути, відбір літогеохімічних проб по первинним та вторинним ореолам розсіяння, описання керну пошукових і розвідувальних свердловин.

Камеральні – описання шліфів гірських порід з метою виділення рудної зони, підрахунок запасів корінного і розсипного золота, складання звітів з розвідки золота, планування пошуково-оціночних і розвідувальних робіт.

В 2002-2003 році переведена до роботи в науково-виробничому центрі при Томському політехнічному університеті на посаду молодшого наукового співробітника. Займалася петрографічним описанням шліфів гірських порід.

З 2003 по 2007 роки працювала в Харківській комплексній геологічній партії на посаді геолога. Займалася повторним складанням державних геологічних карт дочетвертинних утворень листів М-37-XIX, М-37-XIII, М-36-XVIII (Харківський, Бєлгородський і Богодухівський аркуші. Окрім карт дочетвертинних утворень, до звіту з геологічної зйомки були побудовані Литвиненко Ю. детальні фаціальні карти світ палеогену: псьольскої, костянецької (бучацької), київської, обухівської, межигірської і берецької.

З 2007 по 2015 рока обіймала посаду головного геолога в ТОВ «Геологічна компанія «Шерл». Виконувала роботи з розвідки родовищ нерудних корисних копалин, підрахунку запасів і затвердження їх у Державному комітеті по запасах України. За цей час розвідані, переоцінені і затверджені в ДКЗ вісім родовищ: Сороківське родовище будівельного піску, Шарівське родовище будівельного піску, Довжиківське родовище цегельної сировини, Балаклійське родовище будівельного піску (Харківська область) Запорізьке, Коломоївське, Янцівське родовища гранітів (Запорізька область), Південна ділянка Губицького родовища кам’яної солі (Львівська область). Ще декілька родовищ розвідані, але запаси не затверджені: Курульске родовище гіпсу, Вовчанське-1 родовище крейди (Харківська область).

З 2015 р. працює викладачем на кафедрі мінералогії, петрографії та корисних копалин факультету геології, географії, рекреації та туризму. Викладає петрографію та літологію. При цьому продовжую практичну діяльність по розвідці родовищ нерудних корисних копалин та затвердженню в ДКЗ запасів корисних копалин.

В 2019 році отримала другу вищу освіту в НТУ «Дніпровська політехніка» за спеціальністю маркшейдер. З 2019 веде маркшейдерський облік декількох кар’єрів в Харківської області.

 

Викладає навчальні курси:

Літологія

 

Наукові інтереси:
Петрологія гранітоїдів Українського щита
Петрологія вулканічних порід Закарпаття
Літологія берецької світи палеогену Дніпровсько-Донецької западини
Геологія Марса

Профіль в ОRCID

https://orcid.org/0000-0002-7937-0164

E-mail: litvinenko@karazin.ua